Celem Fundacji Z Koszykówką w Sercu jest upowszechnianie uprawiania sportu oraz podnoszenie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Cele Fundacji Fundacji Z Koszykówką w Sercu realizowane będą poprzez:
· Budowę ośrodka sportu młodzieżowego na terenie Bydgoszczy pod nazwą „Bydgoskie Centrum Koszykówki” (BCK);
· Utworzenie amatorskiej międzyszkolnej ligi koszykówki (AMLK), na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego;
· Wspieranie młodych sportowców w rozwijaniu ich talentów koszykarskich poprzez organizację wysokiej jakości rozgrywek, programów treningowych oraz wydarzeń, które kształtują wartości sportowe;
· Popularyzację koszykówki w szkołach;
· Podnoszenie poziomu zawodników i trenerów;
· Wspieranie organizacyjne i finansowe szkół, i innych jednostek oświatowych w działaniach promocyjnych i informacyjnych dotyczących koszykówki;
· Wspomaganie inicjatyw inwestycyjnych służących międzymiastowej współpracy szkółw zakresie rozgrywek i szkolenia koszykarskiego;
· Inicjowanie i koordynowanie przyznawania certyfikacji z obszaru edukacji i sportu;
· Podejmowanie współpracy z innymi organizacjami z Polski i z zagranicy działającymi w zakresie edukacji i sportu;
· Współdziałanie z organizacjami, których celami statutowymi jest działalność: sportowa, promocyjna, informacyjna, naukowa, naukowo-techniczna, oświatowa, kulturalna oraz w zakresie dobroczynności;
· Działalność profilaktyczną przeciwdziałająca uzależnieniom;
· Działalność na rzecz upowszechnienia sportu wśród dzieci i młodzieży oraz wspieranie szkół w popularyzacji sportu jako sposobu wychowania młodych pokoleń obywateli;
· Wychowywanie młodych sportowców w duchu uczciwej i zdrowej rywalizacji.